מטרת פסיכותרפיה - להסיר מכשולים מפני שינוי אמיתי, ריפוי וצמיחה

הטיפול הוא תהליך שמטרתו לזהות את הקונפליקט הפנימי בבסיס החרדה/פחד/דכאון/מצוקה או קושי מסוים, לתת לו מענה ולהתקדם בחיים.

מי שחווה מצוקה רגשית המאלצת אותו לבקש עזרה, בהכרח בהישג ידו תשובות לריפוי מלא. תפקידו של המטפל להנחות למציאת אותן התשובות. למאמר בנושא.

במהלך הטיפול אנחנו לומדים להכיר את עצמינו, חושפים אמונות מגבילות, רבדים של מנגנוני הגנה, כאבים ופחדים שונים. בעת זיהוי מקורם ומשמעותם אנחנו משחררים את הרגשות הללו ומחזירים לעצמינו תחושת סמכות פנימית ובטחון עצמי. התוצאה היא מימוש השאיפות והרצונות האמיתיים שלנו תוך התמודדות נכונה מול המציאות.אני בחרתי להתמחות בטכניקות רבות ומגוונות מתחום הפסיכותרפיה. כדי ליצור התקדמות ממוקדת ואמיתית ולהגיע לתוצאות, אני משלבת ומתאימה את השיטות בהתאם למטופל. 

 

טכניקות המרכזיות בטיפול:

Emotional Freedom Technique טכניקה לשחרור רגשי המבוססת על פסיכותרפיה קונבנציאונלית יחד עם עקרונות של רפואה סינית. מהנסיון, זו טכניקה עוצמתית בזכות עדינות, נגישות, יחד עם עומק והשפעה מהירה. 

שיטת טיפול אינטגרטיבית AEDP - טיפול חוויתי דינמי מואץ

גישה טיפולית ACT - אחת הגישות מתחום טיפול קוגנטיבי-התנהגותי

קינסיולוגיה - Three in One Concepts

דמיון מודרך ו-NLP 

טכניקות טיפול

תהליכים קצרים לשימוש עצמי

מאד קשה להתבונן פנימה, להסתכל על עצמך מהצד ולהבין מה בדיוק קורה בזמן של עומס רגשי או סערת רגשות. מיליוני מחשבות וסיפורים מיד עוטפים את הרגשות והכל הופך להיות נוקשה, סופי ולא ניתן למשא ומתן. רק בדיעבד, לאחר רגיעה, אנחנו פעמים רבות מזהים את הסיבה האמיתית להתפרצות או כעס וגם אז לא תמיד.

אני מביאה כאן כמה תהליכים פשוטים העוזרים להפחית את ההצפה הרגשית מהר מאד ולעצור את ההסחפות. כל אחד יכול למצא את הדרך המתאימה לו ליישם את התהליכים.